Pixel Heaven 2015 nadchodzi! 

Zaledwie kilka dni dzieli nas od trzeciej, największej (i najdłuższej) w historii edycji Pixel Heaven, czyli fuzji tego, co gracze kochają w klasykach i tego, co niesie za sobą nowa fala deweloperów gier. Święto dla tych, którzy kochają interakcję, technologię, wielogodzinne spacery po wirtualnych światach, nostalgiczne historie i prelekcje oraz dyskusje z udziałem wyjątkowych gości specjalnych. Tegoroczna edycja odbędzie się w weekend 25 – 27 września w przestrzeniach Warszawskiej Szkoły Filmowej i wyjątkowym Kinie Elektronik. Nieprzypadkowo – szkoła prowadzi kierunki studiów związane m. in. z tworzeniem gier.

Nie może zabraknąć strefy 8/16 BIT i flipperów, a w ich ramach licznych konkursów z nagrodami. Jak co roku odbędzie się PIXEL.AWARDS 2015 – konkurs na najlepszą grę niezależną, zwieńczony uroczystą ceremonią wręczenia nagród. W ramach konferencji RETRO STORIES oraz DEV.CONNECT wystąpią twórcy niezależni, a także przedstawiciele największych i najbardziej uznanych zagranicą polskich firm tworzących gry wideo, a na pytania w specjalnej sekcji Q&A odpowie gość specjalny – Sam Barlow, twórca Silent Hill: Origins, Silent Hill: Shattered Memories i głośnej ostatnimi czasy Her Story. Wspaniałych gości specjalnych będzie zresztą więcej: wśród nich Jon Hare (człowiek odpowiedzialnego m. in. za Sensible Software czy Cannon Fodder), Mike Montgomery (jeden z założycieli Bitmap Brothers, twórców takich hitów jak Speedball 2 czy Chaos Engine), Dino Dini (twórca m. in. Kick Off oraz GOAL!) czy Jeff Minter (człowiek - legenda wśród twórców 8-bit).  Aha - spotkacie się też z redakcjami miesięcznika Commodore & Amiga oraz magazynu PIXEL.

Ale impreza to o wiele, wiele więcej atrakcji, godzących zainteresowania gamingowe z komiksowymi, muzycznymi i filmowymi. 26 czerwca zapraszamy na Afterparty do Spółdzielni Dom Qltury (tak, tam właśnie odbyła się 1. Edycja Pixel Heaven) na energiczną Noc z Demosceną i wyjątkowe koncerty (m. in. Jona Hare i Andew Barnabasa). Porozmawiacie o komiksach i zobaczycie specjalną wystawę przygotowaną przez galerię artkomiks.pl. Kinomaniacy też nie będą zawiedzeni - swoją uwagę powinni skierować na Kino Elektronik, Game Story Jam oraz premierowy pokaz filmu From Bedrooms to Billions (w wersji z polskimi napisami!). Będzie w tym zakresie jeszcze jedna miła niespodzianka - ale o tym póki co sza! A żeby tego było mało, do kosza atrakcji dochodzi również Board Game Heaven – strefa zaczaruje czas i udowodni, że odpłynąć można również w trybie offline...

Więcej informacji i warunki udziału: www.pixelheavenfest.com

Pixel Heaven 2015. Retro & Indie Gaming Fest.

25 – 27 września 2015 r.

Warszawska Szkoła Filmowa i Kino Elektronik

ul. Gen Zajączka 7, Warszawa

www.pixelheavenfest.com

Studenci, słuchacze i uczniowie zespołu szkół Warszawskiej Szkoły Filmowej wchodzą za darmo! (studenci i uczniowie muszą przy wejściu okazać legitymację, Słuchacze studium i wszyscy, którzy legitymacji nie posiadają proszeni są o wpisanie się na listę dzwoniąc na numer:  22 663 22 41.

Feedback