Warszawska Szkoła Filmowa oraz Ośrodek Badań nad Totalitaryzmami zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu „Obrazy Historii”. 
   Już 13 lutego, o godzinie 17:00 w żoliborskim Kinie Elektronik odbędzie się projekcja filmu „Ptaki śpiewają w Kigali” (reż. Krzysztof Krauze i Joanna Kos-Krauze). Po seansie planowana jest dyskusja z udziałem reżyser filmu Joanny Kos-Krauze oraz dziennikarza Dariusza Rosiaka. Spotkanie poprowadzi Wojciech Saramonowicz – scenarzysta, operator, wykładowca Warszawskiej Szkoły Filmowej.

   „Ptaki śpiewają w Kigali” to historia ornitolog Anna Keller (Jowita Budnik) badającej populację sępów w Rwandzie. Tymczasem w kraju narasta konflikt między plemionami Hutu i Tutsi. Ekstremiści Hutu wzywają do „ścinania wysokich drzew”. W ciągu kilku miesięcy zamordowanych zostaje ponad milion Tutsich. Anna ratuje przed śmiercią córkę swojego współpracownika. Zabiera ją ze sobą do Polski. Claudine (Eliane Umuhire) postanawia jednak wrócić do Rwandy. Chce odnaleźć ciała bliskich i zapewnić im pochówek. Kobiety wracają do Kigali.

   Bezpłatne wejściówki na pokaz i dyskusję są dostępne w kasach kina „Elektronik” od 7 lutego. Kasy czynne codziennie od godz. 9:00.
   Joanna Kos-Krauze – reżyser, scenarzystka, Przewodnicząca Gildii Reżyserów Polskich. Współtwórczyni takich filmów jak „Plac Zbawiciela”, „Papusza” oraz „Mój Nikifor”.
   Dariusz Rosiak – dziennikarz i reportażysta. Autor książki „Żar. Oddech Afryki".

   Dołącz do wydarzenia na FaceBooku! 


 „Obrazy Historii” to cykl pokazów filmów o tematyce historycznej. Raz w miesiącu Ośrodek Badań nad Totalitaryzmami oraz Warszawska Szkoła Filmowa zapraszają Państwa do obejrzenia filmu oraz wzięcia udziału w spotkaniu z twórcami i historykami. Wspólnie będziemy dyskutować, zastanawiać się nad prawdami i mitami obejrzanych historii, szukać znaczeń jakie niosą za sobą prezentowane obrazy, a także jak obecnie wpływają na nasze postawy.

Feedback